Canon EOS R3 -systemkamera BEGAGNAD
SKU
VL_045_134895C004
Special Price 31 889,00 kr Ordinarie pris 34 990,00 kr
Lägsta pris under senaste 30 dagar: 34990 kr
Tillgänglig
Visa lagerstatus i butik

SWAP IT-BYTESFÖRFRÅGAN
| MÄRKE OCH MODEL | ANGE SKICK | |
|---|---|---|
| ||
Canon EOS R3 - En kamera som är specialanpassad för att fotografera och filma snabba motiv. Utformad för att uppfylla kraven från professionella användare med mycket hög tillförlitlighet och hållbarhet
Explosiv hastighet med 30 b/s - Frys varje detalj tack vare en bakbelyst stackad sensor som möjliggör slutartid på 1/64 000 med elektroniska slutare, samt fotografering med 30 b/s och en sökare utan blackout.
Bli ett med din kamera - Välj ett motiv bara genom att titta på det och tryck sedan ned exponeringsknappen halvvägs för att spåra det och hålla det i fokus.[1] Intelligent spårning identifierar människor, djur och fordon.
Skapad för film - Var lika kreativ med film som med stillbilder genom att filma i 6K eller slow motion med 120 b/s i 4K. Med motivspårning bibehålls skärpan så att du kan koncentrera dig på det som händer.
Byggd för yrkesfotografer - EOS R3 passar perfekt i ditt befintliga system. De anpassningsbara kontrollerna känns välbekanta och den har ett robust vädertätat kamerahus med LP-E19-batterikompatibilitet, vilket ger extra trygghet.
Avancerade anslutningar - När varje sekund räknas ger EOS R3 dig ett försprång. Tack vare de suveräna anslutningsmöjligheterna kan du spara bilder snabbt, oavsett om du arbetar med Ethernet, Wi-Fi eller mobiltelefon.
- Serietagning med 30 b/s eller 12 b/s med mekanisk slutare.
- Inbyggd GPS säkerställer att platsdata i dina bilder förblir uppdaterade och korrekta
- Bildstabilisering i åtta steg. Bildstabilisator i kamerahu-set, som fungerar tillsam-mans med objektivets funktion
- Obegränsad inspelning, med möjlighet att spela in i upp till 6 timmar (beroende på kort, batteri och temperaturförhållanden) eller över en timme med hög bildhastighet 120/100p.
- Den elektroniska sökaren med 5,76 miljoner punkter, låg fördröjning utan blackout och en uppdateringshastighet på upp till 120 b/s ger den närmaste upplevels-en hittills av att använda en optisk sökare. Använd det nya OVF-simul-eringsläget för att efterlikna vyn i spegelreflexkamerans sökare.
- Anslut med den nyligen presenterade appen Mobile File Transmitter för iOS och Android eller anslut och använd direkt med Apple iPhone-produkter via kabel tack vare den nya Apple MFI-certifieringen.
Explosiv hastighet med 30 b/s - Frys varje detalj tack vare en bakbelyst stackad sensor som möjliggör slutartid på 1/64 000 med elektroniska slutare, samt fotografering med 30 b/s och en sökare utan blackout.
Bli ett med din kamera - Välj ett motiv bara genom att titta på det och tryck sedan ned exponeringsknappen halvvägs för att spåra det och hålla det i fokus.[1] Intelligent spårning identifierar människor, djur och fordon.
Skapad för film - Var lika kreativ med film som med stillbilder genom att filma i 6K eller slow motion med 120 b/s i 4K. Med motivspårning bibehålls skärpan så att du kan koncentrera dig på det som händer.
Byggd för yrkesfotografer - EOS R3 passar perfekt i ditt befintliga system. De anpassningsbara kontrollerna känns välbekanta och den har ett robust vädertätat kamerahus med LP-E19-batterikompatibilitet, vilket ger extra trygghet.
Avancerade anslutningar - När varje sekund räknas ger EOS R3 dig ett försprång. Tack vare de suveräna anslutningsmöjligheterna kan du spara bilder snabbt, oavsett om du arbetar med Ethernet, Wi-Fi eller mobiltelefon.
- Serietagning med 30 b/s eller 12 b/s med mekanisk slutare.
- Inbyggd GPS säkerställer att platsdata i dina bilder förblir uppdaterade och korrekta
- Bildstabilisering i åtta steg. Bildstabilisator i kamerahu-set, som fungerar tillsam-mans med objektivets funktion
- Obegränsad inspelning, med möjlighet att spela in i upp till 6 timmar (beroende på kort, batteri och temperaturförhållanden) eller över en timme med hög bildhastighet 120/100p.
- Den elektroniska sökaren med 5,76 miljoner punkter, låg fördröjning utan blackout och en uppdateringshastighet på upp till 120 b/s ger den närmaste upplevels-en hittills av att använda en optisk sökare. Använd det nya OVF-simul-eringsläget för att efterlikna vyn i spegelreflexkamerans sökare.
- Anslut med den nyligen presenterade appen Mobile File Transmitter för iOS och Android eller anslut och använd direkt med Apple iPhone-produkter via kabel tack vare den nya Apple MFI-certifieringen.
| Ange Skick | Lite använd |
|---|---|
| Antal exponeringar | 25000 |
| Begagnad hos | Stockholm Herkulesgatan 11 |
| Sensorstorlek | 35mm Full Frame, CMOS |
| Megapixel | 24,1 |
| Processor | DIGIC X |
| ISO | 100-102400 (50-204800) |
| Filformat | JPEG, RAW, HEIF |
| Inspelningsformat | MPEG-4, H.264, H.265 |
| Inspelningsformat | RAW 12-Bit 6K 5952 x 3968: 60, 50, 30, 25, 24 fps H.265 4:2:2 10-Bit 4K 4096 x 2160p: 120, 100, 60, 50, 30, 25, 24 fps 4K 3840 x 2160p: 120, 100, 60, 50, 30, 25, 24 fps FHD 1920 x 1080p: 120, 100, 60, 50, 30, 25, 24 fps H.264 4:2:0 8-Bit 4K 4096 x 2160p: 120, 100, 60, 50, 30, 25, 24 fps 4K 3840 x 2160p: 120, 100, 60, 50, 30, 25, 24 fps FHD 1920 x 1080p: 120, 100, 60, 50, 30, 25, 24 fps External 4:2:2 10-Bit 4K 4096 x 2160p: 60, 50, 30, 25, 24 fps 4K 3840 x 2160p: 60, 50, 30, 25, 24 fps |
| Bildformat | 1:1, 4:3, 16:9, 3:2 |
| Mikrofon | Inbyggd stereomikrofon |
| Sökare | Elektronisk |
| Sökartäckning | 100% |
| Upplösning elektronisk sökare | 5.76 MP |
| LCD-bildskärm | Vridbar, Pekskärm, 3.2", 4 150 000 pixlar |
| Fokuspunkter | 1053 punkter, Kontrastdetekterande, Fasdetekterande |
| Autofokus | Förfokusering, Självutlösare, Följande, One shot, Kontinuerlig, Touch, Ansiktsigenkänning |
| Exponering | Auto, Tidsförval, Bländarförval, Manuell |
| Exponeringskompensation | +/-3 EV (1/3 EV) |
| Längsta slutartid | 30 s |
| Kortaste slutartid | 1/64000 s |
| Självutlösare | 2 s, 10 s |
| Antal bilder/sekund | 30 bilder/s |
| Objektivfattning | Canon RF |
| Bildstabilisering | Ja |
| Vädertätad | Ja |
| WiFi | Ja |
| GPS | Ja |
| Minneskort | CFexpress Type B, SD, SDHC, SDXC |
| Gränssnitt | 3.5mm hörlursutgång, HDMImicro, 3.5mm Mic, PC-sync, Bluetooth, RJ45, USB Type-C |
| Batteri | LP-E19 |
| Mått | 150 x 142.6 x 87.2 mm |
| Vikt | 1015 g |
| Färg | Svart |
| Garanti | 1 månad |
- StockholmKontrollera tillgänglighet
Herkulesgatan 11 111 52 Stockholm08-789 45 00Vardagar: 10.00-18.00 Lördagar: 10.00-15.00 Söndagar & Helgdagar: Stängt
| Ange Skick | Lite använd |
|---|---|
| Antal exponeringar | 25000 |
| Begagnad hos | Stockholm Herkulesgatan 11 |
| Sensorstorlek | 35mm Full Frame, CMOS |
| Megapixel | 24,1 |
| Processor | DIGIC X |
Visa alla attribut






















