Canon EF 135/2L USM -objektiv BEGAGNAD
SKU
VL_050_132520A015
6 490,00 kr
Tillgänglig
Visa lagerstatus i butik
Canon EF 135mm f/2 L USM är ett mycket ljuskänsligt men ändå lätt 135mm teleobjektiv som är utmärkt för sport- och personfotografering.
En otroligt snabb USM-ultraljudsmotor garanterar en snabb och så gott som ljudlös autofokus och en bra känsla vid manuell fokusering. Hög ljuskänslighet tillåter fotografering även i svagt ljus och som levererar en stilig bokeh-effekt.
En otroligt snabb USM-ultraljudsmotor garanterar en snabb och så gott som ljudlös autofokus och en bra känsla vid manuell fokusering. Hög ljuskänslighet tillåter fotografering även i svagt ljus och som levererar en stilig bokeh-effekt.
| Ange Skick | Lite använd |
|---|---|
| Typ av objektiv | Standard och kort tele |
| Fokusering | Automatisk, Manuell |
| Objektivfattning | Canon EF |
| Bildstabilisering | Nej |
| Största bländare | f/2 |
| Minsta bländare | f/32 |
| Närgräns | 90 cm |
| Linser/grupper | 10/8 |
| Antal bländarlameller | 8 |
| Filterdiameter (mm) | 72 mm |
| Vädertätad | Nej |
| Fokusmotor | UltraSonicMotor |
| Diameter x längd | 82,5 x 112 mm |
| Vikt | 750 g |
| Färg | Svart |
| Garanti | 1 månad |
- StockholmTillfälligt slut
Herkulesgatan 11 111 52 Stockholm08-789 45 00Vardagar: 10.00-18.00 Lördagar: 10.00-15.00 Söndagar & Helgdagar: Stängt
| Ange Skick | Lite använd |
|---|---|
| Typ av objektiv | Standard och kort tele |
| Fokusering | Automatisk, Manuell |
| Objektivfattning | Canon EF |
| Bildstabilisering | Nej |
| Största bländare | f/2 |
Visa alla attribut







