Sony A5100 -systemkamera, svart BEGAGNAD
SKU
VL_009_44ILCE5100BCEC
1 990,00 kr
Tillfälligt slut
Visa lagerstatus i butik
| Ange Skick | Lite använd |
|---|---|
| Sensorstorlek | APS-C, CMOS, Exmor R |
| Megapixel | 24,3 |
| Processor | Bionz X |
| ISO | 100-25600 |
| Filformat | JPEG, RAW |
| Inspelningsformat | AVCHD, MPEG-4, XAVC-S |
| Bildformat | 16:9, 3:2 |
| Mikrofon | Inbyggd stereomikrofon |
| Sökare | Nej |
| LCD-bildskärm | Vridbar, Pekskärm, 3", 921 600 pixlar |
| Fokuspunkter | 179 punkter |
| Autofokus | Förfokusering, Självutlösare, Följande, One shot, Kontinuerlig, Touch, Ansiktsigenkänning |
| Exponering | Auto, Tidsförval, Bländarförval, Manuell |
| Exponeringskompensation | +/-3 EV (1/3 EV) |
| Längsta slutartid | 30 s |
| Kortaste slutartid | 1/4000 s |
| Självutlösare | 2 s, 10 s |
| Antal bilder/sekund | 6 bilder/s |
| Crop Factor | 1.5x |
| Objektivfattning | Sony E |
| Bildstabilisering | Nej |
| Vädertätad | Nej |
| WiFi | Ja |
| GPS | Nej |
| Minneskort | SD, SDHC, SDXC |
| Gränssnitt | NFC, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, USB 2.0, HDMImicro |
| Batteri | NP-FW50 |
| Inspelningsfilmformat | 1280 x 720: 120fps, 1440 x 1080: 25fps, 1440 x 1080: 30fps, 1920 x 1080: 24fps, 1920 x 1080: 60fps, 640 x 480: 25fps, 640 x 480: 30fps |
| Mått | 110 x 63 x 36 mm |
| Vikt | 283 g |
| Färg | Svart |
| Garanti | 1 månad |
- StockholmTillfälligt slut
Herkulesgatan 11 111 52 Stockholm08-789 45 00Vardagar: 10.00-18.00 Lördagar: 10.00-15.00 Söndagar & Helgdagar: Stängt
| Ange Skick | Lite använd |
|---|---|
| Sensorstorlek | APS-C, CMOS, Exmor R |
| Megapixel | 24,3 |
| Processor | Bionz X |
| ISO | 100-25600 |
| Filformat | JPEG, RAW |
Visa alla attribut







