Nikkor Z 24-70/4 S -objektiv
-
Nikon Z 7II + Z 24-70/4 S -systemkamera29 590,00 kr Ordinarie pris 40 490,00 kr -
Nikon Z 5 + Z 24-70/4 S -systemkamera14 990,00 kr Ordinarie pris 22 390,00 kr -
Nikon Z f + Z 24-70/4 S -systemkamera, svart28 790,00 kr Ordinarie pris 37 490,00 kr -
Nikon Z6 III + Z 24-70/4 S -systemkamera25 490,00 kr Ordinarie pris 37 990,00 kr -
Nikon Z5 II + Z 24-70/4 S -systemkamera20 290,00 kr Ordinarie pris 30 190,00 kr -
Nikon Z f + Z 24-70/4 S -systemkamera, silver28 790,00 kr Ordinarie pris 37 490,00 kr -
Nikon ZR RED 6K Cinema-kamera + Z 24-70/4 S35 190,00 kr

| MÄRKE OCH MODEL | ANGE SKICK | |
|---|---|---|
| ||
Nikon Instant Save -kampanj 30/4-27/7 2026
Den här Nikon kampanjen kan du ta del av omedelbart! Rabatten är redan avdragen i priset så du behöver inte registrera produkterna.
Alla produkter som hör till kampanjen hittar du HÄR>>
En normalzoom till Nikon Z-serien med fast f/4 bländare. Objektivet garanterar hög prestanda även i svagt ljus. Det lämpar sig också för videofilmning tack vare en tyst och snabb fokusering. Med det här zoomobjektivet tillför du ditt bildmaterial fina färger, kontrast och skärpa över hela bildytan.
Nikkor Z - 5 års förlängd garanti!
Köp ett Nikkor Z -objektiv så får du 5 års förlängd garanti när du registrerar den på Nikons webbsida.
Produkten bör registreras inom 90 dagar från inköpsdatumet.
| Typ av objektiv | Normalzoom |
|---|---|
| Fokusering | Automatisk, Manuell |
| Objektivfattning | Nikon Z |
| Bildvinkel | 84° - 34° 20' |
| Bildstabilisering | Nej |
| Största bländare | f/4 |
| Minsta bländare | f/22 |
| Närgräns | 30 cm |
| Förstoring | 0.3x |
| Linser/grupper | 14/11 |
| Antal bländarlameller | 7 |
| Filterdiameter (mm) | 72 mm |
| Vädertätad | Ja |
| Fokusmotor | Steppermotor |
| Vad finns i kartongen? | Objektiv, motljusskydd, väska, främre- och bakre objektivlock |
| Diameter x längd | 78 x 89 mm |
| Vikt | 500 g |
| Färg | Svart |
| Garanti | 12 månader |
- StockholmTillfälligt slut
Herkulesgatan 11 111 52 Stockholm08-789 45 00Vardagar: 10.00-18.00 Lördagar: 10.00-15.00 Söndagar & Helgdagar: Stängt
| Typ av objektiv | Normalzoom |
|---|---|
| Fokusering | Automatisk, Manuell |
| Objektivfattning | Nikon Z |
| Bildvinkel | 84° - 34° 20' |
| Bildstabilisering | Nej |
| Största bländare | f/4 |
















