Canon TS-E 90/2.8 Tilt-Shift BEGAGNAD
SKU
VL_014_13C217291221
5 990,00 kr
Tillgänglig
Visa lagerstatus i butik

SWAP IT-BYTESFÖRFRÅGAN
| MÄRKE OCH MODEL | ANGE SKICK | |
|---|---|---|
| ||
Canon TS-E 90/2.8 Tilt-Shift
Fördelar
Fördelar
- Brännvidd och max. bländaröppning: 90 mm f/2,8
- Uppbyggnad: 6 linser i 5 grupper
- Diagonal bildvinkel: 51°
- Fokusering: manuell fokusering för linjärt utdrag
- Närgräns: 0,5 m
- Filtergänga: 58 mm
| Ange Skick | Bruksskick |
|---|---|
| Mekaniskt skick | Bra |
| Optikens skick | Bra |
| Begagnad hos | Helsinki Mikonkatu |
| Typ av objektiv | Perspektivkorrigering |
| Fokusering | Manuell |
| Objektivfattning | Canon EF |
| Bildvinkel | 51° |
| Bildstabilisering | Nej |
| Största bländare | f/2.8 |
| Minsta bländare | f/32 |
| Närgräns | 50 cm |
| Förstoring | 0.29x |
| Linser/grupper | 6/5 |
| Antal bländarlameller | 8 |
| Filterdiameter (mm) | 58 mm |
| Vädertätad | Nej |
| Diameter x längd | 73.6 x 88 mm |
| Vikt | 565 g |
| Färg | Svart |
| Garanti | 1 månad |
- StockholmTillfälligt slut
Herkulesgatan 11 111 52 Stockholm08-789 45 00Vardagar: 10.00-18.00 Lördagar: 10.00-15.00 Söndagar & Helgdagar: Stängt
| Ange Skick | Bruksskick |
|---|---|
| Mekaniskt skick | Bra |
| Optikens skick | Bra |
| Begagnad hos | Helsinki Mikonkatu |
| Typ av objektiv | Perspektivkorrigering |
| Fokusering | Manuell |
Visa alla attribut









