Viltrox AF 56/1.4 XF -objektiv, Canon EF-M BEGAGNAD

| MÄRKE OCH MODEL | ANGE SKICK | |
|---|---|---|
| ||
Viltrox FX-56 F1.4 AF on erittäin valovoimainen objektiivi Nikon Z (APS-C) -sarjan kameroille. Se tarjoaa automaattitarkennuksen ja edustaa hienoa budjettivaihtoehtoa Fuji-kuvaajille.
Sen 56 millimetrin polttoväli yhdistettynä suureen f/1.4 aukkoon tekee siitä erinomaisen valinnan muotokuvaus- ja luontokuvaustilanteisiin. Suuri aukko mahdollistaa kuvauksen hämärässä valaistuksessa ja luo kapean syväterävyysalueen, joka korostaa kohteen tarkasti.
Objektiivissa on aukkorengas ilman klikkimekanismia, joten aukkoa voi säätää myös manuaalisesti. A-asentoon kääntämällä renkaan, voit hallita aukkoa suoraan kamerasta käsin.
Objektiivi tukee myös automaattitarkennusta. Viltrox 56mm -objektiivissa on hiljainen ja tarkka STM-tarkennusmoottori, joka tarkentaa jopa 60 cm minimietäisyydelle. Objektiivia voidaan käyttää myös manuaalisella tarkennuksella tarvittaessa.
Objektiivissa on yksi ED-elementti, joka vähentää linssivirheitä. Lisäksi siinä on yksi HRI-elementti, joka vähentää vääristymiä. Yhdeksän pyöristettyä himmenninlehteä tuottavat pehmeän ja miellyttävän bokeh-efektin.
Objektiivissa on myös USB-portti päivityksiä varten, joka tarjoaa mahdollisuuden firmware-päivityksiin.
| Ange Skick | Lite använd |
|---|---|
| Mekaniskt skick | Nyskick |
| Optikens skick | Nyskick |
| Begagnad hos | Turku Yliopistonkatu 13 |
| Typ av objektiv | Standard och kort tele |
| Fokusering | Automatisk, Manuell |
| Objektivfattning | Canon EF-M |
| Brännvid motsvarande 35mm format | 85mm |
| Bildvinkel | 28° |
| Bildstabilisering | Nej |
| Största bländare | f/1.4 |
| Minsta bländare | f/16 |
| Närgräns | 60 cm |
| Förstoring | 0.1x |
| Linser/grupper | 10/9 |
| Antal bländarlameller | 9 |
| Filterdiameter (mm) | 52 mm |
| Fokusmotor | STM |
| Diameter x längd | 65 x 72 mm |
| Vikt | 320 g |
| Färg | Svart |
| Garanti | 1 månad |
- StockholmTillfälligt slut
Herkulesgatan 11 111 52 Stockholm08-789 45 00Vardagar: 10.00-18.00 Lördagar: 10.00-15.00 Söndagar & Helgdagar: Stängt
| Ange Skick | Lite använd |
|---|---|
| Mekaniskt skick | Nyskick |
| Optikens skick | Nyskick |
| Begagnad hos | Turku Yliopistonkatu 13 |
| Typ av objektiv | Standard och kort tele |
| Fokusering | Automatisk, Manuell |








