Sony FE 16-25/2.8 G -objektiv
SKU
44SEL1625G
Special Price 14 990,00 kr Ordinarie pris 16 490,00 kr
Lägsta pris under senaste 30 dagar: 14930.28 kr
Tillgänglig
Visa lagerstatus i butik

SWAP IT-BYTESFÖRFRÅGAN
| MÄRKE OCH MODEL | ANGE SKICK | |
|---|---|---|
| ||
Sony Summer Cashback -kampanj 1/4-31/7 2026
Köp en Sony kampanjprodukt så får du up till 2200 kr tillbaka efter att du registrerat produkten.
Alla produkter som hör till kampanjen hittar du HÄR>>
| Typ av objektiv | Vidvinkelzoom |
|---|---|
| Fokusering | Automatisk, Manuell |
| Objektivfattning | Sony FE |
| Bildvinkel | 107° - 82° |
| Bildstabilisering | Nej |
| Största bländare | f/2.8 |
| Minsta bländare | f/22 |
| Närgräns | 18cm |
| Förstoring | 0.2x |
| Linser/grupper | 16/13 |
| Antal bländarlameller | 11 |
| Filterdiameter (mm) | 67 mm |
| Vädertätad | Ja |
| Vad finns i kartongen? | Objektiv, ALC-SH178 motljusskydd, främre- och bakre objektivlock |
| Diameter x längd | 74.8 x 91.4 mm |
| Vikt | 409 g |
| Färg | Svart |
| Garanti | 24 månader |
- StockholmTillfälligt slut
Herkulesgatan 11 111 52 Stockholm08-789 45 00Vardagar: 10.00-18.00 Lördagar: 10.00-15.00 Söndagar & Helgdagar: Stängt
| Typ av objektiv | Vidvinkelzoom |
|---|---|
| Fokusering | Automatisk, Manuell |
| Objektivfattning | Sony FE |
| Bildvinkel | 107° - 82° |
| Bildstabilisering | Nej |
| Största bländare | f/2.8 |
Visa alla attribut

















