Sony DSC-RX1R Mark II -kompaktkamera BEGAGNAD
SKU
VL_006_44DSCRX1RM2CE3
19 990,00 kr
Tillgänglig
Visa lagerstatus i butik
Sony DSC-RX1R Mark II on kompatkikamera suurella sensorilla. Pieneen kameraan on laitettu täyden koon kenno, sama kenno kuin Sonyn A7R II -järjestelmäkamerassa. Tämä sensori yhdistettynä BIONZ X -prosessoriin tuottaa todella tarkkoja ja laadukkaita kuvia.
Zeissin 35mm f/2 on huippulaatuinen ja teräväpiirtoinen objektiivi, jonka suurella aukolla luot hienon bokehin ja kuvaat hämärässäkin valossa. Laaja polttoväli soveltuu hyvin katukuvaukseen ja muuhun dokumentaariseen kuvaamiseen. Kamerassa on poikkeuksellinen alipästöuodin, jonka voi kytkeä pääle ja pois halutessaan.
| Ange Skick | Lite använd |
|---|---|
| Begagnad hos | Stockholm Herkulesgatan 11 |
| Sensorstorlek | BSI CMOS |
| Megapixel | 42,4 |
| Processor | Bionz X |
| Filformat | JPEG, RAW |
| Inspelningsformat | AVCHD, XAVC-S, MP4 |
| Bildformat | 1:1, 4:3, 16:9, 3:2 |
| Mikrofon | Inbyggd stereomikrofon |
| Sökare | Elektronisk |
| Sökartäckning | 100% |
| Upplösning elektronisk sökare | 2.36 MP |
| LCD-bildskärm | Vridbar, 3", 1 229 000 pixlar |
| Fokuspunkter | 399 punkter |
| Autofokus | Självutlösare, Följande, One shot, Ansiktsigenkänning |
| Exponering | Auto, Tidsförval, Bländarförval, Manuell |
| Exponeringskompensation | +/-5 EV (1/3 EV) |
| Längsta slutartid | 30 s |
| Kortaste slutartid | 1/4000 s |
| Självutlösare | 2 s, 5 s, 10 s |
| Antal bilder/sekund | 5 bilder/s |
| Objektivfattning | Fixed |
| Brännvid motsvarande 35mm format | 35 mm |
| Digital Zoom | 4x |
| Största bländare | f/2 |
| Närgräns | 20 cm |
| Filterdiameter (mm) | 49 mm |
| Vädertätad | Nej |
| WiFi | Ja |
| GPS | Nej |
| Batteri | NP-BX1 |
| Inspelningsfilmformat | 1280 x 720: 120fps, 1920 x 1080: 24fps, 1920 x 1080: 25fps, 1920 x 1080: 30fps, 1920 x 1080: 50fps, 1920 x 1080: 60fps |
| Mått | 113.3 x 65.4 x 72.0 mm |
| Vikt | 507 g |
| Färg | Svart |
| Garanti | 1 månad |
- StockholmKontrollera tillgänglighet
Herkulesgatan 11 111 52 Stockholm08-789 45 00Vardagar: 10.00-18.00 Lördagar: 10.00-15.00 Söndagar & Helgdagar: Stängt
| Ange Skick | Lite använd |
|---|---|
| Begagnad hos | Stockholm Herkulesgatan 11 |
| Sensorstorlek | BSI CMOS |
| Megapixel | 42,4 |
| Processor | Bionz X |
| Filformat | JPEG, RAW |
Visa alla attribut




