Sirui VH-10X -videohuvud
SKU
229108231
2 590,00 kr
Tillfälligt slut
Visa lagerstatus i butik

SWAP IT-BYTESFÖRFRÅGAN
| MÄRKE OCH MODEL | ANGE SKICK | |
|---|---|---|
| ||
Sirui VH-10X Videohead
Friktionen för vertikal rörelse kan justeras individuellt.
Friktionen för horisontell rörelse kan justeras i 4 olika steg, varav ett är utan friktion.
Rekommenderad max belastning är 2 kg, p.g.a. den fjädrande motviktsfunktionen.
Huvudet justeras således helt steglöst och är mycket jämt och exakt justerbart. Det är bekvämt, säkert och funktionellt att använda. Spärren i snabbkopplingen förhindrar oavsiktlig glidning av den flyttbara skenan.
- Vätskedämpning ger mjuk rörelse
- Säkert låssystem - förhindrar glidning på plattan
- Justerbar friktion i vertikal led
- 4 steg justerbar friktion i horisontell rörelse
- 360° panorama-funktion, med mjuk rörelse
- Lång 90mm, justerbar snabbplatta med 1/4 tum och 3/8 tums gänga
- Gummiarmerad arm
- Diameter bottenplatta : 65mm
- Vikt: 1,2 kg
- Höjd: 130mm
- Max belastning: 4 kg
- Mot/balans-vikt: 2 kg
- Levereras inkl. väska
| Belastning (kg) | 4 |
|---|---|
| Gängstorlek huvudfäste | 3/8" |
| Typ av huvud | Fluidhead, Videohuvud |
| Material huvud | Aluminium |
| Snabbplatta | Ja |
| Vattenpass | Ja |
| Vikt | 1200 g |
| Färg | Svart |
| Garanti | 6 år |
- StockholmTillfälligt slut
Herkulesgatan 11 111 52 Stockholm08-789 45 00Vardagar: 10.00-18.00 Lördagar: 10.00-15.00 Söndagar & Helgdagar: Stängt
| Belastning (kg) | 4 |
|---|---|
| Gängstorlek huvudfäste | 3/8" |
| Typ av huvud | Fluidhead, Videohuvud |
| Material huvud | Aluminium |
| Snabbplatta | Ja |
| Vattenpass | Ja |
Visa alla attribut
