Sigma 70-200/2.8 EX APO DG OS HSM, Canon BEGAGNAD
SKU
VL_048_244013702062
6 490,00 kr
Tillgänglig
Visa lagerstatus i butik

SWAP IT-BYTESFÖRFRÅGAN
| MÄRKE OCH MODEL | ANGE SKICK | |
|---|---|---|
| ||
Tämä objektiivi on erinomainen yleistelezoom-objektiivi varustettuna optisella kuvanvakaajalla sekä f/2.8 valovoimalla läpi koko alueen. Täten tämä objektiivi soveltuu loistavasti moniin eri käyttötarkoituksiin, kuvasit sitten muotokuvia, urheilua, luontoa tai maisemia. Sisäisen tarkennuksen avulla objektiivin fyysinen koko ei muutu tarkentaessa tai zoomatessa lainkaan. Nopea sekä lähes äänetön HSM (Hyper Sonic Motor) -tarkennusmoottori antaa täsmällisen tarkennuksen joka tilanteessa.
Sigma 70-200/2.8 on yhteensopiva Canonin täyden kennon sekä APS-C -kennon järjestelmäkameroissa.
| Ange Skick | Bruksskick |
|---|---|
| Mekaniskt skick | Bra |
| Optikens skick | Bra |
| Begagnad hos | Tampere Tuomiokirkonkatu |
| Typ av objektiv | Telezoom |
| Fokusering | Automatisk, Manuell |
| Objektivfattning | Canon EF |
| Bildvinkel | 23º - 8º |
| Bildstabilisering | Ja |
| Största bländare | f/2.8 |
| Minsta bländare | f/22 |
| Närgräns | 1.4 m |
| Förstoring | 0.13x |
| Linser/grupper | 22/17 |
| Antal bländarlameller | 9 |
| Filterdiameter (mm) | 77 mm |
| Vädertätad | Nej |
| Fokusmotor | UltraSonicMotor |
| Diameter x längd | 86 x 197 mm |
| Vikt | 1430 g |
| Färg | Svart |
| Garanti | 1 månad |
- StockholmTillfälligt slut
Herkulesgatan 11 111 52 Stockholm08-789 45 00Vardagar: 10.00-18.00 Lördagar: 10.00-15.00 Söndagar & Helgdagar: Stängt
| Ange Skick | Bruksskick |
|---|---|
| Mekaniskt skick | Bra |
| Optikens skick | Bra |
| Begagnad hos | Tampere Tuomiokirkonkatu |
| Typ av objektiv | Telezoom |
| Fokusering | Automatisk, Manuell |
Visa alla attribut




