Sigma 56/1.4 C DC DN, Fujifilm X BEGAGNAD
SKU
VL_019_24351975
3 190,00 kr
Tillgänglig
Visa lagerstatus i butik

SWAP IT-BYTESFÖRFRÅGAN
| MÄRKE OCH MODEL | ANGE SKICK | |
|---|---|---|
| ||
Sigma 56mm f/1.4 C DC DN är ett mycket ljusstarkt normalobjektiv med fast brännvidd och med Fujifilm X -fattning.
Objektivet är idealiskt för person-, porträtt- och universalfotografering. Ljusstyrkan skapar en elegant bokeh-effekt som i kombination med 9 lameller gör att motivet framträder detaljrikt mot en snyggt suddig bakgrund. Bländaren f/1,4 möjliggör dessutom fotografering i svagt ljus.
| Ange Skick | Lite använd |
|---|---|
| Mekaniskt skick | Bra |
| Optikens skick | Bra |
| Begagnad hos | Stockholm Herkulesgatan 11 |
| Typ av objektiv | Standard och kort tele |
| Fokusering | Automatisk, Manuell |
| Objektivfattning | Fujifilm X |
| Brännvid motsvarande 35mm format | 89.6 mm |
| Bildvinkel | 28.5° |
| Bildstabilisering | Nej |
| Största bländare | f/1.4 |
| Minsta bländare | f/16 |
| Närgräns | 50 cm |
| Förstoring | 0.14x |
| Linser/grupper | 10/6 |
| Antal bländarlameller | 9 |
| Filterdiameter (mm) | 55 mm |
| Vädertätad | Ja |
| Fokusmotor | Steppermotor |
| Diameter x längd | 66.5 x 59.8 mm |
| Vikt | 280 g |
| Färg | Svart |
| Garanti | 1 månad |
- StockholmKontrollera tillgänglighet
Herkulesgatan 11 111 52 Stockholm08-789 45 00Vardagar: 10.00-18.00 Lördagar: 10.00-15.00 Söndagar & Helgdagar: Stängt
| Ange Skick | Lite använd |
|---|---|
| Mekaniskt skick | Bra |
| Optikens skick | Bra |
| Begagnad hos | Stockholm Herkulesgatan 11 |
| Typ av objektiv | Standard och kort tele |
| Fokusering | Automatisk, Manuell |
Visa alla attribut






