Sigma 24-105/4 DG OS HSM Art -objektiv, Canon BEGAGNAD
SKU
VL_065_24SO635954
4 990,00 kr
Tillgänglig
Visa lagerstatus i butik

SWAP IT-BYTESFÖRFRÅGAN
| MÄRKE OCH MODEL | ANGE SKICK | |
|---|---|---|
| ||
Sigma 24-105mm f/4 OS HSM är en fantastisk normalzoom som hör till Sigmas nya Art-serie, med optisk bildstabilisator. Objektivet är ett bra val t.ex. till resor. Fin bildkvalitet och en snabb, nästan ljudlös HSM-fokuseringsmotor hör också till objektivets egenskaper.
| Ange Skick | Lite använd |
|---|---|
| Mekaniskt skick | Bra |
| Optikens skick | Bra |
| Begagnad hos | Helsinki Mikonkatu |
| Typ av objektiv | Normalzoom |
| Fokusering | Automatisk, Manuell |
| Objektivfattning | Canon EF |
| Bildvinkel | 84.1° - 23.3° |
| Bildstabilisering | Ja |
| Största bländare | f/4.0 |
| Minsta bländare | f/22.0 |
| Närgräns | 45 cm |
| Linser/grupper | 19 elementtiä, 14 ryhmää |
| Antal bländarlameller | 9 |
| Filterdiameter (mm) | 82 mm |
| Fokusmotor | UltraSonicMotor |
| Diameter x längd | 8.89 x 10.92 cm |
| Vikt | 885 g |
| Färg | Svart |
| Garanti | 1 månad |
- StockholmTillfälligt slut
Herkulesgatan 11 111 52 Stockholm08-789 45 00Vardagar: 10.00-18.00 Lördagar: 10.00-15.00 Söndagar & Helgdagar: Stängt
| Ange Skick | Lite använd |
|---|---|
| Mekaniskt skick | Bra |
| Optikens skick | Bra |
| Begagnad hos | Helsinki Mikonkatu |
| Typ av objektiv | Normalzoom |
| Fokusering | Automatisk, Manuell |
Visa alla attribut










