Sigma 12-24/4 DG HSM Art -objektiv, Nikon
SKU
24SO205955
Special Price 8 990,00 kr Ordinarie pris 18 890,00 kr
Lägsta pris under senaste 30 dagar: 9062.5 kr
Tillgänglig
Visa lagerstatus i butik
Genom att registrera produkten på Sigmas hemsida får du till den normala 2 års garantin en 3 års tilläggsgaranti, du får alltså en garanti till objektivet på sammanlagt 5 år. Registrering>>
| Typ av objektiv | Vidvinkelzoom |
|---|---|
| Fokusering | Automatisk, Manuell |
| Objektivfattning | Nikon FX |
| Bildvinkel | 122° - 84.1° |
| Bildstabilisering | Nej |
| Största bländare | f/4 |
| Minsta bländare | f/22 |
| Närgräns | 24 cm |
| Förstoring | 0.2x |
| Linser/grupper | 16/11 |
| Antal bländarlameller | 9 |
| Vädertätad | Ja |
| Fokusmotor | UltraSonicMotor |
| Diameter x längd | 102 x 131.5 mm |
| Vikt | 1.15 kg |
| Färg | Svart |
| Garanti | 2+3 år |
- StockholmTillfälligt slut
Herkulesgatan 11 111 52 Stockholm08-789 45 00Vardagar: 10.00-18.00 Lördagar: 10.00-15.00 Söndagar & Helgdagar: Stängt
| Typ av objektiv | Vidvinkelzoom |
|---|---|
| Fokusering | Automatisk, Manuell |
| Objektivfattning | Nikon FX |
| Bildvinkel | 122° - 84.1° |
| Bildstabilisering | Nej |
| Största bländare | f/4 |
Visa alla attribut





