Nikon D3300 kamerahus, Red BEGAGNAD
SKU
VL_037_39VBA390AE
1 990,00 kr
Tillgänglig
Visa lagerstatus i butik
Fånga känslan i de viktiga ögonblicken med D3300. Den här lätta och kompakta systemkameran med 24,2 megapixlar är kraftfull, bekväm att bära runt på och riktigt enkel att använda. Dessutom ger den oförglömliga foton och filmer i HD.
| Ange Skick | Lite använd |
|---|---|
| Mekaniskt skick | Bra |
| Begagnad hos | Helsinki Mikonkatu |
| Sensorstorlek | CMOS |
| Megapixel | 24,2 |
| Processor | Expeed 4 |
| ISO | 100 - 12800 |
| Filformat | JPEG, RAW |
| Inspelningsformat | MPEG-4, H.264 |
| Bildformat | 3:2 |
| Mikrofon | Inbyggd stereomikrofon |
| Sökare | Optisk |
| Sökartäckning | 95% |
| LCD-bildskärm | Fast LCD-bildskärm, 3", 921 000 pixlar |
| Fokuspunkter | 11 punkter |
| Exponering | Auto, Tidsförval, Bländarförval, Manuell |
| Exponeringskompensation | +/-5 EV (1/3 EV) |
| Längsta slutartid | 30 s |
| Kortaste slutartid | 1/4000 s |
| Självutlösare | 2 s, 5 s, 10 s, 20 s |
| Antal bilder/sekund | 5 bilder/s |
| Crop Factor | 1.5x |
| Objektivfattning | Nikon DX, Nikon FX |
| Vädertätad | Nej |
| WiFi | med tillbehör |
| GPS | Nej |
| Minneskort | SD, SDHC, SDXC |
| Batteri | EN-EL14a |
| Inspelningsfilmformat | 1280 x 720: 50fps, 1280 x 720: 60fps, 1920 x 1080: 24fps, 1920 x 1080: 25fps, 1920 x 1080: 30fps, 1920 x 1080: 50fps, 1920 x 1080: 60fps, 640 x 424: 25fps, 640 x 424: 30fps |
| Mått | 124 x 98 x 75,5 mm |
| Vikt | 460 g |
| Färg | Svart |
| Garanti | 1 månad |
- StockholmTillfälligt slut
Herkulesgatan 11 111 52 Stockholm08-789 45 00Vardagar: 10.00-18.00 Lördagar: 10.00-15.00 Söndagar & Helgdagar: Stängt
| Ange Skick | Lite använd |
|---|---|
| Mekaniskt skick | Bra |
| Begagnad hos | Helsinki Mikonkatu |
| Sensorstorlek | CMOS |
| Megapixel | 24,2 |
| Processor | Expeed 4 |
Visa alla attribut
