Nikkor AF-P DX 70-300/4.5-6.3G ED VR -objektiv BEGAGNAD
SKU
VL_037_39JAA829DA
2 790,00 kr
Tillgänglig
Visa lagerstatus i butik

SWAP IT-BYTESFÖRFRÅGAN
| MÄRKE OCH MODEL | ANGE SKICK | |
|---|---|---|
| ||
Nikkor AF-P 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR är ett lätt och mångsidigt telezoom objektiv med VR-bildstabilisator.
Tack vare den stora brännvidden passar objektivet utmärkt till att fotografera motiv som ligger långt bort så som ute i naturen, på evenemang eller på resa. Den förnyade AF-P -stegmotorn lämpar sig utmärkt till att spela in video tack vare en så gott som ljudlösa fokusering.
Objektivet är kompatibelt med Nikon DX D3300, D5300, D5500 samt med nyare digitaliska systemkameror.
(Kontrollera att kamerahusets programvara är uppdaterad till den nyaste versionen.)
| Ange Skick | Lite använd |
|---|---|
| Mekaniskt skick | Bra |
| Optikens skick | Finns lite damm |
| Begagnad hos | Oulu Hallituskatu 13-17 |
| Typ av objektiv | Telezoom |
| Fokusering | Automatisk, Manuell |
| Objektivfattning | Nikon DX |
| Bildvinkel | 22°50′ – 5°20′ |
| Bildstabilisering | Ja |
| Största bländare | f/4.5-6.3 |
| Minsta bländare | f/22-32 |
| Närgräns | 1.1 m |
| Förstoring | 0.22x |
| Linser/grupper | 14/10 |
| Antal bländarlameller | 7 |
| Filterdiameter (mm) | 58 mm |
| Vädertätad | Nej |
| Fokusmotor | UltraSonicMotor |
| Diameter x längd | 72 x 125 mm |
| Vikt | 415 g |
| Färg | Svart |
| Garanti | 1 månad |
- StockholmTillfälligt slut
Herkulesgatan 11 111 52 Stockholm08-789 45 00Vardagar: 10.00-18.00 Lördagar: 10.00-15.00 Söndagar & Helgdagar: Stängt
| Ange Skick | Lite använd |
|---|---|
| Mekaniskt skick | Bra |
| Optikens skick | Finns lite damm |
| Begagnad hos | Oulu Hallituskatu 13-17 |
| Typ av objektiv | Telezoom |
| Fokusering | Automatisk, Manuell |
Visa alla attribut















