Canon EOS 700D -systemkamera BEGAGNAD
SKU
VL_095_138596B019
2 290,00 kr
Tillgänglig
Visa lagerstatus i butik
Ta klivet in i den digitala systemfotograferingens värld med Canon EOS 700D och låt kreativiteten flöda. Skapa suveräna foton och filmer med en sensor på 18 megapixel, och filma lättare med den vinklingsbara Clear View LCD II-pekskärmen.
| Ange Skick | Lite använd |
|---|---|
| Mekaniskt skick | Bra |
| Optikens skick | Bra |
| Antal exponeringar | 21117 |
| Begagnad hos | Helsinki Mikonkatu |
| Sensorstorlek | APS-C, CMOS |
| Megapixel | 18 |
| Processor | Digic 5 |
| ISO | 100 - 12800 |
| Filformat | JPEG, RAW |
| Inspelningsformat | MOV, H.264 |
| Bildformat | 1:1, 4:3, 16:9, 3:2 |
| Mikrofon | Inbyggd stereomikrofon |
| Sökare | Optisk |
| Sökartäckning | 95% |
| LCD-bildskärm | Vridbar, Pekskärm, 3", 1 040 000 pixlar |
| Fokuspunkter | 9 punkter |
| Exponering | Auto, Tidsförval, Bländarförval, Manuell |
| Exponeringskompensation | +/-5 EV (1/3 EV) |
| Längsta slutartid | 30 s |
| Kortaste slutartid | 1/4000 s |
| Självutlösare | 2 s, 10 s |
| Antal bilder/sekund | 5 bilder/s |
| Crop Factor | 1.6x |
| Objektivfattning | Canon EF, Canon EF-S |
| Vädertätad | Nej |
| WiFi | med tillbehör |
| GPS | via mobiltelefon |
| Minneskort | SD, SDHC, SDXC |
| Gränssnitt | USB 2.0, HDMImini |
| Batteri | LP-E8 |
| Inspelningsfilmformat | 1280 x 720: 50fps, 1280 x 720: 60fps, 1920 x 1080: 24fps, 1920 x 1080: 25fps, 1920 x 1080: 30fps, 640 x 480: 25fps, 640 x 480: 30fps |
| Mått | 133 x 100 x 79 mm |
| Vikt | 580 g |
| Färg | Svart |
| Garanti | 1 månad |
- StockholmTillfälligt slut
Herkulesgatan 11 111 52 Stockholm08-789 45 00Vardagar: 10.00-18.00 Lördagar: 10.00-15.00 Söndagar & Helgdagar: Stängt
| Ange Skick | Lite använd |
|---|---|
| Mekaniskt skick | Bra |
| Optikens skick | Bra |
| Antal exponeringar | 21117 |
| Begagnad hos | Helsinki Mikonkatu |
| Sensorstorlek | APS-C, CMOS |
Visa alla attribut

