Canon EOS 600D -systemkamera BEGAGNAD
SKU
VL_123_13EOS600D
Special Price 1 144,00 kr Ordinarie pris 1 290,00 kr
Lägsta pris under senaste 30 dagar: 1290 kr
Tillgänglig
Visa lagerstatus i butik
| Ange Skick | Lite använd |
|---|---|
| Antal exponeringar | 7050 |
| Begagnad hos | Stockholm Herkulesgatan 11 |
| Sensorstorlek | APS-C, CMOS |
| Megapixel | 18 |
| Processor | Digic 4 |
| ISO | 100-6400 (12800) |
| Filformat | JPEG, RAW |
| Inspelningsformat | MPEG-4, H.264 |
| Inspelningsformat | 1920 x 1080p: 30, 25, 24 fps 1280 x 720p: 60, 50, fps 640 x 480p: 60, 50 fps |
| Bildformat | 1:1, 4:3, 16:9, 3:2 |
| Mikrofon | Inbyggd monomikrofon |
| Sökare | Optisk |
| Sökartäckning | 95% |
| LCD-bildskärm | Vridbar, 3", 1 040 000 pixlar |
| Fokuspunkter | 9 punkter, Kontrastdetekterande, Fasdetekterande |
| Autofokus | Självutlösare, One shot, Kontinuerlig, Ansiktsigenkänning |
| Exponering | Auto, Tidsförval, Bländarförval, Manuell |
| Exponeringskompensation | +/-5 EV (1/3 EV, 1/2 EV) |
| Längsta slutartid | 30 s |
| Kortaste slutartid | 1/4000 s |
| Självutlösare | 2 s, 10 s |
| Antal bilder/sekund | 3,5 bilder/s |
| Crop Factor | 1.6x |
| Objektivfattning | Canon EF, Canon EF-S |
| Vädertätad | Nej |
| WiFi | med tillbehör |
| GPS | Nej |
| Minneskort | SD, SDHC, SDXC |
| Gränssnitt | USB 2.0, HDMImini |
| Batteri | LP-E8 |
| Mått | 133 x 100 x 80 mm |
| Vikt | 570 g |
| Färg | Svart |
| Garanti | 1 månad |
- StockholmKontrollera tillgänglighet
Herkulesgatan 11 111 52 Stockholm08-789 45 00Vardagar: 10.00-18.00 Lördagar: 10.00-15.00 Söndagar & Helgdagar: Stängt
| Ange Skick | Lite använd |
|---|---|
| Antal exponeringar | 7050 |
| Begagnad hos | Stockholm Herkulesgatan 11 |
| Sensorstorlek | APS-C, CMOS |
| Megapixel | 18 |
| Processor | Digic 4 |
Visa alla attribut
