Canon EF 85/1.8 USM -objektiv BEGAGNAD
SKU
VL_110_132519A012
2 990,00 kr
Tillgänglig
Visa lagerstatus i butik
Canon EF 85mm f/1.8 USM är ett ljuskänsligt medellångt teleobjektiv som är utmärkt för porträttfotografering.
Hög ljuskänlighet levererar stiligt skärpedjup i bilderna.
Objektivet har en snabb och så gott som ljudlös USM-fokuseringsmotor och närgräns på 85 cm.
| Ange Skick | Lite använd |
|---|---|
| Mekaniskt skick | Bra |
| Optikens skick | Finns lite damm |
| Begagnad hos | Helsinki Mikonkatu |
| Typ av objektiv | Standard och kort tele |
| Fokusering | Automatisk, Manuell |
| Objektivfattning | Canon EF |
| Bildvinkel | 28° 30' |
| Bildstabilisering | Nej |
| Största bländare | f/1.8 |
| Minsta bländare | f/22 |
| Närgräns | 85 cm |
| Förstoring | 0.13x |
| Linser/grupper | 9 / 7 |
| Antal bländarlameller | 8 |
| Filterdiameter (mm) | 58 mm |
| Vädertätad | Nej |
| Fokusmotor | UltraSonicMotor |
| Diameter x längd | 75 x 71,5 |
| Vikt | 425 g |
| Garanti | 1 månad |
- StockholmTillfälligt slut
Herkulesgatan 11 111 52 Stockholm08-789 45 00Vardagar: 10.00-18.00 Lördagar: 10.00-15.00 Söndagar & Helgdagar: Stängt
| Ange Skick | Lite använd |
|---|---|
| Mekaniskt skick | Bra |
| Optikens skick | Finns lite damm |
| Begagnad hos | Helsinki Mikonkatu |
| Typ av objektiv | Standard och kort tele |
| Fokusering | Automatisk, Manuell |
Visa alla attribut










