Canon EF 70-200/4L IS USM -objektiv BEGAGNAD
SKU
VL_156_131258B005AA
4 990,00 kr
Tillgänglig
Visa lagerstatus i butik
Proffsens lättvikt IS tele-zoom.
Kompakt, lätthanterlig och lätt, Canons första 4-stegs bildstabiliserande objektiv, är dessutom rustat med den finaste L-seriens linsoptik för att leverera prestanda och hantering som skiljer sig från mängden.
| Ange Skick | Lite använd |
|---|---|
| Mekaniskt skick | Bra |
| Optikens skick | Bra |
| Begagnad hos | Stockholm Herkulesgatan 11 |
| Typ av objektiv | Telezoom |
| Fokusering | Automatisk, Manuell |
| Objektivfattning | Canon EF |
| Bildstabilisering | Ja |
| Största bländare | f/4 |
| Minsta bländare | f/32 |
| Närgräns | 1.2 m |
| Linser/grupper | 20/15 |
| Antal bländarlameller | 8 |
| Filterdiameter (mm) | 67 mm |
| Vädertätad | Ja |
| Fokusmotor | UltraSonicMotor |
| Diameter x längd | 76 x 172 mm |
| Vikt | 760 g |
| Garanti | 1 månad |
- StockholmKontrollera tillgänglighet
Herkulesgatan 11 111 52 Stockholm08-789 45 00Vardagar: 10.00-18.00 Lördagar: 10.00-15.00 Söndagar & Helgdagar: Stängt
| Ange Skick | Lite använd |
|---|---|
| Mekaniskt skick | Bra |
| Optikens skick | Bra |
| Begagnad hos | Stockholm Herkulesgatan 11 |
| Typ av objektiv | Telezoom |
| Fokusering | Automatisk, Manuell |
Visa alla attribut

