OUTLET - Canon EF 70-200/2.8L IS II USM -objektiv BEGAGNAD
SKU
VL_227_132751B005
10 990,00 kr
Tillgänglig
Visa lagerstatus i butik
Runt/under objektivets främsta linselement, finns det ett tunt skikt "mögel" som inte påverkar bilden, eller objektivets användning.
Det objektiv du behöver för sport, natur eller porträtt
Telezoomen EF 70-200/2,8L IS II USM är den professionella fotografens arbetshäst. Objektivet använder fluorit för att förbättra bildkvaliteten samt har en slitstark och hållbar design och en bildstabilisator i 4 steg
Fördelar
- Telezoom i L-serien med höga prestanda
- Bländarvärde på f/2,8 för prestanda i svagt ljus
- Bildstabilisator i 4 steg
- Fluorit- och UD-linser
- Förbättrad hållbarhet
- Minsta närgräns på 1,2 m
- Vatten- och dammtålig
- 8-bladig bländare
- USM AF-motor av ringtyp
| Ange Skick | Lite använd |
|---|---|
| Mekaniskt skick | Bra |
| Optikens skick | Finns lite damm |
| Begagnad hos | Turku Yliopistonkatu 13 |
| Typ av objektiv | Telezoom |
| Fokusering | Automatisk, Manuell |
| Objektivfattning | Canon EF |
| Bildstabilisering | Ja |
| Största bländare | f/2.8 |
| Minsta bländare | f/32 |
| Närgräns | 1.2 m |
| Förstoring | 0.21x |
| Linser/grupper | 23/19 |
| Antal bländarlameller | 8 |
| Filterdiameter (mm) | 77 mm |
| Vädertätad | Ja |
| Fokusmotor | UltraSonicMotor |
| Diameter x längd | 88.8 x 199 mm |
| Vikt | 1490 g |
| Färg | Vit |
| Garanti | 1 månad |
- StockholmTillfälligt slut
Herkulesgatan 11 111 52 Stockholm08-789 45 00Vardagar: 10.00-18.00 Lördagar: 10.00-15.00 Söndagar & Helgdagar: Stängt
| Ange Skick | Lite använd |
|---|---|
| Mekaniskt skick | Bra |
| Optikens skick | Finns lite damm |
| Begagnad hos | Turku Yliopistonkatu 13 |
| Typ av objektiv | Telezoom |
| Fokusering | Automatisk, Manuell |
Visa alla attribut


