Canon EF 35/1.4L USM objektiv BEGAGNAD
SKU
VL_025_132512A003
5 990,00 kr
Tillgänglig
Visa lagerstatus i butik
Den snabba och tystgående autofokusen arbetar med innerfokusering och en ringformad USM. Du kan alltid justera fokuseringen manuellt utan att koppla om objektivet.
| Ange Skick | Lite använd |
|---|---|
| Mekaniskt skick | OK |
| Optikens skick | Bra |
| Begagnad hos | Helsinki Mikonkatu |
| Typ av objektiv | Vidvinkel |
| Fokusering | Automatisk, Manuell |
| Objektivfattning | Canon EF |
| Bildvinkel | 63° |
| Bildstabilisering | Nej |
| Största bländare | f/1.4 |
| Minsta bländare | f/22 |
| Närgräns | 30 cm |
| Förstoring | 0.18x |
| Linser/grupper | 11/9 |
| Antal bländarlameller | 8 |
| Filterdiameter (mm) | 72 mm |
| Vädertätad | Nej |
| Fokusmotor | UltraSonicMotor |
| Diameter x längd | 79 x 86 mm |
| Vikt | 580 g |
| Färg | Svart |
| Garanti | 1 månad |
- StockholmTillfälligt slut
Herkulesgatan 11 111 52 Stockholm08-789 45 00Vardagar: 10.00-18.00 Lördagar: 10.00-15.00 Söndagar & Helgdagar: Stängt
| Ange Skick | Lite använd |
|---|---|
| Mekaniskt skick | OK |
| Optikens skick | Bra |
| Begagnad hos | Helsinki Mikonkatu |
| Typ av objektiv | Vidvinkel |
| Fokusering | Automatisk, Manuell |
Visa alla attribut



