Canon EF 35/1.4L II USM -objektiv BEGAGNAD
SKU
VL_030_139523B005AA
9 490,00 kr
Tillgänglig
Visa lagerstatus i butik

SWAP IT-BYTESFÖRFRÅGAN
| MÄRKE OCH MODEL | ANGE SKICK | |
|---|---|---|
| ||
Canon EF 35mm f/1.4 L II USM är ett högklassigt ljuskänsligt L-seriens objektiv som levererar naturligt perspektiv.
Objektivet har en snabb och så gott som tyst USM-fokuseringsmotor. Dessutom har objektivet Canons nya BR-optik (Blue Spectrum Refractive) som garanterar en ännu bättre bildkvalitet än förut. Optikens ytbehandling ger en fin kontrast och motverkar reflektioner och skuggbilder.
Ett stadigt väderskyddat objektiv som lämpar sig även under krävande förhållanden.
| Ange Skick | Lite använd |
|---|---|
| Mekaniskt skick | Bra |
| Optikens skick | Bra |
| Begagnad hos | Stockholm Herkulesgatan 11 |
| Typ av objektiv | Standard och kort tele |
| Fokusering | Automatisk, Manuell |
| Objektivfattning | Canon EF |
| Bildvinkel | 63° |
| Bildstabilisering | Nej |
| Största bländare | f/1.4 |
| Minsta bländare | f/22 |
| Närgräns | 28 cm |
| Förstoring | 0.21x |
| Linser/grupper | 14/11 |
| Antal bländarlameller | 9 |
| Filterdiameter (mm) | 72 mm |
| Fokusmotor | UltraSonicMotor |
| Diameter x längd | 80.4 x 105.5 mm |
| Vikt | 760 g |
| Färg | Svart |
| Garanti | 1 månad |
- StockholmKontrollera tillgänglighet
Herkulesgatan 11 111 52 Stockholm08-789 45 00Vardagar: 10.00-18.00 Lördagar: 10.00-15.00 Söndagar & Helgdagar: Stängt
| Ange Skick | Lite använd |
|---|---|
| Mekaniskt skick | Bra |
| Optikens skick | Bra |
| Begagnad hos | Stockholm Herkulesgatan 11 |
| Typ av objektiv | Standard och kort tele |
| Fokusering | Automatisk, Manuell |
Visa alla attribut






