Canon EF 28/1.8 USM -objektiv BEGAGNAD
SKU
VL_028_132510A010
2 990,00 kr
Tillgänglig
Visa lagerstatus i butik
Canon EF 28/1.8 USM är ett ljuskänsligt vidvinkelobjektiv som fokuserar med en snabb och tyst ultrasonic-motor.
| Ange Skick | Lite använd |
|---|---|
| Mekaniskt skick | Bra |
| Optikens skick | Bra |
| Begagnad hos | Turku Yliopistonkatu 13 |
| Typ av objektiv | Vidvinkel |
| Fokusering | Automatisk, Manuell |
| Objektivfattning | Canon EF |
| Bildstabilisering | Nej |
| Största bländare | f/1.8 |
| Minsta bländare | f/22 |
| Närgräns | 25 cm |
| Linser/grupper | 10 / 9 |
| Antal bländarlameller | 7 |
| Filterdiameter (mm) | 58 mm |
| Fokusmotor | UltraSonicMotor |
| Diameter x längd | 73,6 x 55,6 mm |
| Vikt | 310 g |
| Garanti | 1 månad |
- StockholmTillfälligt slut
Herkulesgatan 11 111 52 Stockholm08-789 45 00Vardagar: 10.00-18.00 Lördagar: 10.00-15.00 Söndagar & Helgdagar: Stängt
| Ange Skick | Lite använd |
|---|---|
| Mekaniskt skick | Bra |
| Optikens skick | Bra |
| Begagnad hos | Turku Yliopistonkatu 13 |
| Typ av objektiv | Vidvinkel |
| Fokusering | Automatisk, Manuell |
Visa alla attribut

