Sony SEL 16/2.8 -objektiv, silver BEGAGNAD
SKU
VL_029_44SEL16F28AE
990,00 kr
Tillgänglig
Visa lagerstatus i butik
Sony E 16/2,8 (till Nex)
Lätt pannkaksobjektiv, har aluminiumlegering av hög kvalitet på objektivet.
Perfekt för allmän fotografering eftersom den väger lite och lätt får plats i jackfickan eller i väskan.
Den är kompatibel med konverter för ultravidvinkel VCL-ECU1 och fisheyekonvertern VCL-ECF1
| Ange Skick | Lite använd |
|---|---|
| Mekaniskt skick | Bra |
| Optikens skick | Bra |
| Begagnad hos | Helsinki Mikonkatu |
| Typ av objektiv | Vidvinkel |
| Fokusering | Automatisk, Manuell |
| Objektivfattning | Sony E |
| Brännvid motsvarande 35mm format | 24 mm |
| Bildvinkel | 83° |
| Bildstabilisering | Nej |
| Största bländare | f/2.8 |
| Minsta bländare | f/22 |
| Närgräns | 24 cm |
| Förstoring | 0.073x |
| Linser/grupper | 5/5 |
| Antal bländarlameller | 7 |
| Filterdiameter (mm) | 49 mm |
| Fokusmotor | Micromotor |
| Diameter x längd | 62 x 23 mm |
| Vikt | 74 g |
| Färg | Silver |
| Garanti | 1 månad |
- StockholmTillfälligt slut
Herkulesgatan 11 111 52 Stockholm08-789 45 00Vardagar: 10.00-18.00 Lördagar: 10.00-15.00 Söndagar & Helgdagar: Stängt
| Ange Skick | Lite använd |
|---|---|
| Mekaniskt skick | Bra |
| Optikens skick | Bra |
| Begagnad hos | Helsinki Mikonkatu |
| Typ av objektiv | Vidvinkel |
| Fokusering | Automatisk, Manuell |
Visa alla attribut



